Pikle pomáhají

Za dětmi do FN Motol

Na dnešním setkání děti vyráběly truhličku na poklady. Každá byla jiná a všechny byly parádní:-)

Fotka uživatele Dobrovolnické centrum FN Motol.Fotka uživatele Dobrovolnické centrum FN Motol.Fotka uživatele Dobrovolnické centrum FN Motol.

 Více informací zde: https://www.facebook.com/pg/dcmotol/photos/?tab=album&album_id=930626807060161

 

Za dětmi do FN Motol

Tentokrát jsme s dětmi vyráběli dráčka, který chrlí papírový oheň a s těmi zručnějšími kaleidoskop. Bylo to moc příjemné odpoledne.

Fotka uživatele Dobrovolnické centrum FN Motol.Fotka uživatele Dobrovolnické centrum FN Motol.Fotka uživatele Dobrovolnické centrum FN Motol.

https://www.facebook.com/pg/dcmotol/photos/?tab=album&album_id=890104461112396

 

Za dětmi do FN Motol

Navštívila jsem pacienty v Dětské fakultní nemocnici a společně jsme uspořádali výtvarné odpoledne. Každý kdo se zúčastnil dostal stejný materiál na výrobu tamburíny, ale ani jedna nebyla nakonec stejná - někdo si ji vymaloval, pokreslil, jiný zase polepil módní látkou nebo ozdobnými kamínky. Kdo měl hotovo, tak se většinou ještě pustil do výroby designové kabelky (ta se v první řadě musela slepit a teprve poté si ji mohli všichni ozdobit, takže to nebylo jen tak!), dokonce i kluci se zapojili. Ti ale spíše pracovali na drsných, praktických taškách!

Fotka uživatele Dobrovolnické centrum FN Motol.Fotka uživatele Dobrovolnické centrum FN Motol.Fotka uživatele Dobrovolnické centrum FN Motol.

 

https://www.facebook.com/pg/dcmotol/photos/?tab=album&album_id=1104009186388588

 

Dorra - léčí a učí na Lomboku v Indonésii

 P1110062_1

Před nedávnem jsme se vrátili z Indonésie. Když někam jedeme, snažíme se vyhýbat turistickým oblastem a poznat tak ten „pravý život“. Většinu našeho pobytu jsme proto trávili v Kutě na ostrově Lombok a díky velmi milé náhodě jsme měli možnost toto místo poznat alespoň trochu z té neturistické stránky.

Před naší cestou jsem od kamarádky dostala kontakt na Petru Lazákovou, která je spoluzakladatelkou a koordinátorkou projektu Dorra. DORRA je nezisková organizace, která léčí a učí na Lomboku. Pracuje tam i díky dobrovolníkům z řad lékařů, zdravotních sester a záchranářů. 

Na začátku bylo nadšení pomáhat lidem v Africe. Později ale oba ztratili růžové brýle a realita rozvojové pomoci jim otevřela oči. Lékař Dalibor Stoszek a rozhlasová redaktorka Petra Lazáková se nakonec rozhodli využít své zkušenosti a pomáhat trochu jinak. V rámci organizace DORRA (DOctoRs foR Africa/Asia) rozjeli smysluplný rozvojový projekt na indonéském ostrově Lombok.

Pro mě osobně je důležité pomáhat ostatním lidem, a protože se dlouhodobě zajímám o oblast neziskových organizací, vybírám si organizace, u kterých si mohu ověřit, že poskytují svou pomoc účinně, že se peníze nedávají na nesmyslné projekty a pomáhají srdcem. O tom, že Dorra přesně taková je, jsem se právě na Lomboku mohla osobně přesvědčit. A po velmi milém setkání s Petrou jsem se rozhodla, že bych ráda pomohla i já. V budoucnu bych se proto ráda podílela na pořízení didaktických pomůcek pro výuku zdravovědy, a propagaci Dorry, kde to jen půjde:-) 

Proto budu ráda, když se s Dorrou seznámíte i vy. Veškeré informace najdete na jejich stránkách http://www.dorra-doctors.cz/ 

O tom, jak se můžete do pomoci zapojit vy, se dozvíte v co nejkratší době na našich stránkách.

 

Stránka 1 z 1 , položek celkem: 4