Tvořte a hrajte si i na horách

Znáte to, vy se kocháte  nádhernou horskou přírodou a vaše děti v závěsu pofňukávají a dokola se ptají "kdy už tam budeme?". Přiznejme si to, děti prostě nevidí smysl v chození po horách, i kdyby panoramata byla sebeúchvatnější.

skřítek

Osvědčilo se mi se na ně dopředu přichystat a vtáhnout je do jednoduchých her, díky kterým zapomenou, kde právě jsou, a že ta cesta může trvat ještě další dvě hodiny.

Všechny hry jsem si vyzkoušela na naší mini dovolené v Rakousku. První "hra", která mi byla velmi blízká, protože miluju svět víl, skřítků a dalších fantazy bytostí, byla stavba domečku pro skřítka. Cestou jsem dětem navrhla, že postavíme skřítkovi domeček. Hledali jsme nejideálnější místo (kde nebude moc větrno, moc slunečno, nehrozí napadení psem, zašlápnutí krávou apod.), hledali jsme vhodné stavební prvky (aby byly trvanlivé, pevné, na postýlku hebké) a v neposlední řadě jsme vybírali prvky ozdobné (aby se v domku skřítkovi líbilo). Po dokončení všech stavebních prací jsme potichu od domku odešli a další kus cesty jsme řešili, jak asi bude nový malinký nájemník vypadat. Bude to holka nebo kluk, bude s ním bydlet nějaký hmyzí mazlíček, bude domek opouštět spíš ve dne nebo v bezpečí černé tmy...

A tak nám cesta krásně utekla a všichni jsme si to náramně užili.

A jestli ho nesezob nějaký pták, tak tam náš skřítek žije šťastně dodnes:-)