Hry pro všechny hravé lidi

Na dovolené nám jeden den pršelo. Naštěstí v kuchyňce byly k dispozici různé stolní hry. Rozhodli jsme se pro Monopoly. Sice rakouská verze, ale Vincent by je klidně hrál do konce dovolené.

My hrajeme hry moc rádi a tak jsem si řekla, že bych vám mohla něco o našich oblíbených hrách napsat něco víc.

Favoritem číslo jedna je v současné době hra DIXIT (Libellud)

Výsledek obrázku pro dixit

Hra rozvíjí fantazii, je velice hezky výtvarně zpracovaná a jazykově nezávislá – karty neobsahují žádný text. Na hře je uvedený věk hráčů od osmi let, ale my ji hrajeme s šestiletým. A mě nikdy nepřestane překvapovat dětské přímé uvažování a neskutečná fantazie.

Hra trvá asi 30 minut a je vhodná pro 3 až 6 hráčů. Hru vytvořil Jean-Louis Roubira a vydala firma Libellud. V roce 2010 byla hra oceněna prestižní cenou Spiel des Jahres. Stala se také "Českou hrou roku 2010".

 
Další hrou, respektive dalšími hrami, jsou hry skvělé ilustrátorky Lucie Ernestové.

Kolekce her

Jde o jakési knížkohry, velmi dobře přenosné a skladné. My máme Veselé, Dobrodružné, Přírodovědné a Cestovatelské. Každá z těchto her je vlastně souborem čtyř her na odlišném principu, takže si můžete vybrat, na kterou zrovna máte náladu. Hry jsou zaměřené na jednu oblast, u nás teď frčí hry Dobrodružné, kterými procvičujeme písmenka a počítání.

Přidanou hodnotou těchto her jsou nádherné ilustrace.

 
Kuřecí olympiáda (Piatnik)

Kuřecí olympiáda

 Kuřecí olympiáda je zábavná hra, která vyžaduje od malých hráčů především dobrou paměť. Je uvedeno pro děti od čtyř let, ale dá se hrát i s dětmi mladšími. Hra je na principu pexesa, figurky se pohnou na další políčko, jen pokud najdou stejný symbol. Zdá se to být jednoduché, ale děti už nám dají občas pěkně zabrat:-)

Skvělá kamkoliv s sebou - DOBBLE (ASMODee)

Jednoduchá zábavná hra, skvělá na zkrácení každé nudné chvilky. Věk uveden 6+, ale myslím, že zvládnou i mladší děti. Dobble to je 50 různých symbolů, 55 karet, 8 symbolů na kartě a každé dvě karty spolu mají společný pouze jeden. V pravidlech je popsáno celkem 5 hracích variant této hry, takže si vybere každý.

Retro hra - LOGIK

Výsledek obrázku pro logik hra

Pamatujete si někdo na hru Logik? Hrávala jsem ji s bráchou, teď ji hraji moc ráda se synem Vincentem. Tato desková hra je ve světě známá pod názvem Master mind a to již od roku 1971. Parádní na procvičování kombinace a logického úsudku. Je to hra pro dva hráče. Doporučený věk 8+, ale Vincent zvládá od šesti let.

 

No a nakonec samozřejmě hra v kostky, karty a podobné klasické zábavy.

Mějte se moc krásně a hraní zdar!